Navigasyon atla İçeriği atla

Ürünler

Ürünler

Ekobio Laboratuvar ve Gıda Sanayi Tic.Ltd.Şti.

SU BAZLI PROPOLİS TAKVİYE EDİCİ GIDA 30 ML

(TAKVİYE EDİCİ GIDA ONAY NO: 003265-06.10.2017)
Su bazlı propolis ile alkollü propolis arasındaki fark:

Dünyada propolis genellikle alkol ile çözündürülmektedir. Alkolün fermantasyon ürünü olması sebebiyle fermantasyonun başlangıç ve son hali değişkenlikleri itibar ile pH da değişkenlik gösterir (6 ila 10 gibi). Propolisi etkili hale getiren kafeik asit, fenilsirlik asit, ferulik asit ve fenollerdir. Propolisteki bu asitlerin pH’sı 3,80 ila 4,40 arasındadır, alkolle çözündürüldüğünde bazik hale dönüşür, etkisi ortadan kalkar. Propolisin etken maddeleri olan kafeik asit fenetil esterin (CAPE) etken maddesi firmamızın laboratuvarlarında teknolojik, yenilikçi üretim sistemlerinin uygulanması, üretim aşamasında hiçbir kimyasal madde kullanılmaması sayesinde, bu spesifik ürün içindeki etken maddelerin muhafaza edilmesi sağlanmıştır. Yüzyılın buluşu olarak adlandırılan propolis, firmamız tarafından çok önemli bir gıda takviyesi haline getirilmiştir. Propolisle ilgili dünyada birçok üniversitede 200’e yakın bilimsel araştırma yapılmıştır. Bilimsel araştırmaları www.ekobio.com.tr adlı sitemizin Akademik Bilgiler bölümünden inceleyebilirsiniz. Son zamanlarda yapılan araştırmalar göstermiştir ki, propolis yüksek oranda antioksidan içeriğe sahip ve flavonoid içeriği bakımından zengindir. Propolis, işçi arıların kovan içerisindeki besinleri, larvaları ve kendilerini çeşitli patojen mikroorganizmalardan ve virüslerden korumak amacıyla bitkilerin yaprak, gövde, tomurcuk vb. kısımlarından topladığı reçinemsi maddeleri, başlarında yer alan salgı bezlerinden salgıladıkları enzimlerle biyokimyasal değişikliğe uğratarak oluşturdukları üründür.

İÇİNDEKİLER:DİSTİLE SU (%96,5), SU BAZLI PROPOLİS (%3,5) BESLENME REFERANS DEĞERİ YOKTUR. DOZAJ: YETİŞKİNLERDE SABAH VE AKŞAM TOK KARNINA 10'AR DAMLADIR. BİR GÜNLÜK DOZAJ 31,5 MG ETKEN MADDE (PROPOLİS) İÇERİR.

UYARILAR:

Alerjen vücutlarda doktorunuza başvurunız. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza başvurunuz. Güneş ışığından koruyunuz. Serin yerde saklayınız. Ambalaj açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza ediniz.

GELENEKSEL BİTKİSEL TIBBİ ÜRÜNLER YÖNETMELİĞİ GEREĞİ ÜRÜNÜN FAYDALARININ YAZILMASI YASAKTIR.