Navigasyon atla İçeriği atla

Ürünler

Ürünler

Ekobio Laboratuvar ve Gıda Sanayi Tic.Ltd.Şti.

EKSTRA SU BAZLI PROPOLİS

Ekstra su bazlı propolis ile alkollü propolis arasındaki fark:

Dünyada propolis genellikle alkol ile çözündürülmektedir,alkol fermantasyon ürünü olması sebebi ile fermantasyonun başlangıç ve son hali değişkenlikleri itibari ile ph da değişkenlik gösterir 6 ila 10 gibi. Propolisi etkili hale getiren kafeik asit,fenilsirlik asit, ferulik asit ve fenollerdir. Propolisteki bu asitlerin ph sı 3.80 ila 4.40 arasıdır,alkolle çözündürüldüğünde bazik hale dönüşür etkisi ortadan kalkar.Propolis'in etken maddeleri olan kafeik asit fenetil ester (CAPE)in etken maddesi firmamızın laboratuarlarında teknolojik,yenilikçi üretim sistemlerin uygulanması,üretim aşamasında hiç bir kimyasal madde kullanılmaması sayesinde,bu spesifik ürün içindeki etken maddelerin muhafaza edilmesi sağlanmıştır.Yüzyılın buluşu olarak adlandırılan propolis,firmamız tarafından çok önemli bir gıda takviyesi haline getirilmiştir.

İnovatif çalışmalar ve bu çalışmaların üretime dönüşme sürecinin sonunda,şu anda dünyada propolis olarak bu ürüne muadil bir ürün bulunmamaktadır.Bu uyarıları dikkate alarak Ekstra su bazlı propolis her yaştaki insanın rahatlıkla kullanabileceği pastörize edilmiş sağlıklı bir üründür.

Günümüz insanının en büyük riski serbest radikallerdir...

Radyasyon,baz istasyonları,besinlerdeki katkı maddeleri ve ilaç artıkları(pestisitler), güneş ışığı, havadaki kimyasal maddeler, egzoz ve baca dumanları, çevre toksinleri, stres, virüsler, alkol, sigara ve ağır metaller gibi dış kaynaklı etkenlerle ortaya çıkarak hücre yapısına ciddi zararlar verir. Serbest radikaller çiftlenmemiş elektron içeren son derece reaktif moleküllerdir. Toksik etkileri olan serbest radikaller nötralize (etkisiz) edilmemeleri halinde lipit, protein ve nükleik asitlerle reaksiyona girerek, hücreye zarar vermektedirler.

Propolisle ilgili dünyada bir çok üniversitede 200 e yakın bilimsel araştırma yapılmıştır.Bu araştırmalar günümüz Türkiyesinde üniversite hocalarımızın büyük katkılarıyla yapılmaya başlamıştır.Bu konuda İTÜ de Prof Dr Oğuz Öztürk ve ekibi bu konu ile ilgili oldukça mesafeler almışlar ve 5 temmuz 2012 tarihinde düzenlenen arı ürünlerinin sağlık üzerine etkileri sempozyumunda propolisin insan hücre sisteminde bulunan apoptoz'u çalıştırdığını açıklamışlardır.

Son zamanlarda yapılan klinik araştırmalar göstermiştir ki propolis yüksek oranda antioksidan içeriğe sahip ve flavonaid içeriği bakımından zengindir.

Dozaj:
1 yaş altı çocuklara verilmez.
1-3 yaş arası günlük sabah akşam tok 4 damla.
3-5 yaş arası günlük sabah akşam tok 6 damla.
5-11 yaş arası günlük sabah akşam tok 8 damla.
11-15 yaş arası günlük sabah akşam tok 10 damla.
Yetişkinlerde her canlı ağırlığa 10kg lık ağırlığa 2 damla yani 70 kg lık bir insan günde sabah akşam tok 14 damla.
Hamilelerde ve emziren annelerde doktora danışılmalıdır.
Bu ürünü 1/4 çay bardağı suya,Taze sıkılmış meyve suyuna,veya süte damlatarak içebilirsiniz.
İlaç değildir, gıda takviyesidir.
'' GELENEKSEL BİTKİSEL TIBBİ ÜRÜNLER YÖNETMELİĞİ GEREĞİ ÜRÜNÜN FAYDALARININ YAZILMASI YASAKTIR ''
Nar Çekirdeği Ekstraktı